naše akce

Zde najdete reporty z našich akcí včetně fotografií.


Filtrovat dle kategorie:


26.11.2022 - | Nevlídný Ondřejník

Ať je jasno, nebo prší, na kopec se prostě musí! I v dnešní sobotu jsme ani chvilku neváhali, a i přes opravdu nevlídné typicky listopadové počasí, jsme se vydali vzhůru. Dnes jen na nízký Ondřejník, ale i tak to stálo za to. Na horách je prostě krásně za každého počasí.
 
více informací

12.11.2022 - | Za výhledy na Ostrý

Již od rána jsme věděli, že dnes musíme na kopec. Počasí nám nedalo jinou možnost. Vydali jsme se tedy do Třince a z Kozince jsme se vydali na Ostrý. A tady to přišlo. Otevřely se nám nádherné výhledy na obě Fatry i  na vzdálenější Tatry. Prostě a jednoduše veliká paráda.  
více informací

29.10.2022 - | Z Hrádku přes Filipku do Návsí

Máme obrovské štěstí, že náš domov leží v podhůří Beskyd. Této stratigecké výhody využívame naplno. Dnes jsme však udělali výjimku a namísto autem jsme na kopec vydali autobusem a vlakem. Odpadla nám nutnost vrátit se na výchozí místo a mohli jsme se projít z jednoho nádraží na druhé. Letošní podzim je jak z učebnice podzimů. 
více informací

3.9.2022 - | Den Dopravního podniku Ostrava + Venkovské trojhalí

Dnes bylo krásně... Ovšem místo hor jsme se rozhodli pro návštěvu Ostravy. Velká sláva byla v dílnách dopravního podniku. Ostravští dopraváci zde slavili svůj den a tak byla k vidění spousta atrakcí, jízd v historických vozech a dalších alotrií. Své zastoupení zde měly i složky IZS a další partneři ostravského dopravního podniku. 
Následně jsme se přesunuli do centra. Místní kulturní památka Trojhalí se proměnila na nefalšovaný venkov se vším všudy.


 


 
více informací

25.8.2022 - | Výšlap na Filipku a Loučku

 Filipka Loučka jsou dva velmi zajímavé kopečky nad obcemi  Nýdek a Hrádek. Chodíme sem velmi rádi. Je zde krásně a nejedná se o nijak náročnou túru. Další z prázdninových výšlapů se velmi povedl...


 
více informací

15.8.2022 - 19.8.2022 | Letní týden v Beskydech

Třetí a poslední pobyt se uskutečnil v polovině srpna. Vydali jsme se do Beskyd konkrétně do Frýdlantu nad Ostravicí. Počasí vyšlo jak na objednávku, tak jsme si mohli báječně prošlapat hory. Byli jsme na Lysé Hoře, Pustevnách, ze kterých jsme uháněli na koloběžkách, vydali jsme se na Valašsko a nechybělo každodenní koupání na místním koupališti. Na závěr jsme si vyzkoušeli i paddleboardy na žermanické přehradě. Naprosto parádní týden.

 
více informací

12.8.2022 - | Návštěva Minizoo ve Vendryni

Dnes jsme se vydali za zvířátky do nedaleké Vendryně u Třince. Bylo to velmi milé, místní svěřence jsme mohli nakrmit a také jsme se dozvěděli mnohé ze života této drobotiny. 
více informací

7.8.2022 - | Karvinské moře

 Dnešní slunnou neděli jsme se vydali do okresního města Karviné. Prošli jsme si město, zámek a přilehlý park a na závěr jsme se byli zchladit v tzv. Karvinském moři, tedy v místě vzniklém po těžbě uhlí. Kolem něj vede krásná cyklo a bruslo stezka, která nám umožnila naplno ukázat naše dovednosti.


 
více informací

25.7.2022 - 29.7.2022 | Prázdniny na Hlučínsku

Poslední červencový týden se nesl ve znamení druhého prázdninového pobytu, který jsme strávili ve velmi zajímavé části našeho kraje, na Hlučínsku. Týden ve znamení poznávání historie druhe světové války a historie hornictví, výletů po okolí, koupání, spaní ve stanech a klábosení u večerního ohně. Co víc si přát? 
více informací

11.7.2022 - 15.7.2022 | Oderské vrchy 2022

První z letošních pravidelných prázdninových pobytů jsme uspořádali v Oderských vrších, v turistické základně Hadinka poblíž Vítkova. Ani chvilku z pětí červencových dní jsme se nenudili. Jezdili jsme na výlety na kolech, byli jsme na raftech na blízké přehradě Slezská Harta, hráli jsme nejrůznější hry a celkově jsme měli pocit, že oněch pět dní neskutečně rychle uteklo. 

 
více informací

4.6.2022 - | Dny techniky v Kopřivnici

V nedaléko Kopřivnici byla dnes velká sláva. Konaly se zde Kopřivnické dny techniky, což jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. K vidění byla spousta techniky, kluci mohli vidět množství dynamických i statických ukázek, projeli se na motokárách a mohli obdivovat starší i nejnovější automobily. Byli jsme nadšení. 
 
více informací

27.5.2022 - | Beskydy jinak

Naše milované Beskydy... Velmi rádí je navštěvujeme, milujeme tůry v nich, líbí se nám kopce, údolí, říčky i horské chaty... Dnes jsme se však vydali do havířovského kina, abychom je viděli na fotografiích. Byla to paráda. Úchvatné obrázky našich zbožňovaných hor nám vykouzlil úsměv na tváři.
 
více informací

19.3.2022 - | Předjarní Javorový

Sobotním kopcem se tentokrát po delší odmlce stal náš oblíbený Javorový. Přidala se k nám i bývalá paní vychovatelka se svými dětmi. Bylo nádherné počasí, takže jsme si užili další parádní den. 
více informací

11.3.2022 - | Když vydaří se předjaří

Prázdninové páteční dopoledne jsme se rozhodli strávit krásnou středně dlouhou procházkou okolím Těrlicka. Počasí přálo, sluníčko hřálo, takže nebylo co řešit. Dvanáctikilometrový špacír přišel všem náramně k duhu. 
více informací

5.3.2022 - | Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Po dlouhé dobé zapříčiněné hysterií způsobenou virem, jsme se vydali za zdi našeho domova. Naše kroky vedly do nově zrekonstruovaného Muzea Beskyd na zámku ve Frýdku-Místku. Krásné expozice plné interaktivních prvků a alotrií klukům doslova učarovaly. Jistě se sem co nejdřív vrátíme.
 

 
  
více informací

8.1.2022 - | Tříkrálový ponor

 Dnes po poledni jsme se vydali na žermanickou přehradu, podpořit našeho pana učitele v jeho mrazivé zálibě. Tříkrálový ponor je akce, při které se milovnící zimního plavání bez váhání vrhají do ledových vod. Všichni otužilci si zasloužili náš veliký obdiv a uznání. Klobouk dolů.

 
více informací

15.12.2021 - | Kruhový trénink

 Trénujeme a sílíme...


 
více informací

11.12.2021 - | První sníh na Javorovém

 Letošní první opravdu pravou zimu jsme si užili na našem nejoblíbenějším kopci. Chladili jsme horké hlavy, sjížděli z kopce, vydatně se posílili ve zdejší krásné horské chatě a užili si naprosto fantastický zimní den.


 
více informací

< <     12/2022     > >
NePoÚtStČtSo
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31