naše akce

Zde najdete reporty z našich akcí včetně fotografií.


Filtrovat dle kategorie:


11.10.2021 - | Hra barev na Javorovém

Pondělní odpoledne jsme se rozhodli strávit výšlapem na náš nejoblíběnější kopec. Počasí bylo luxusní, letošní podzim je opravdu skvostný. 
více informací

2.10.2021 - | Návštěva třineckého bazénu

Dnešní sobotu jsme se rozhodli pojmout odpočinkově a místo hor jsme se vydali na krytý bazén do Třince. Kluci byli nadšení. Přece jen na bazény nejezdíme tak často, tak jim tato změna perfektně sedla a oni si koupání a dovádění dosyta užili.
 
 
více informací

28.9.2021 - | Čisté Beskydy - Poděkuj horám

Státní svátek jsme oslavili prací. Zúčastnili jsme se akce Čisté Beskydy - poděkuj horám, v rámci které jsme si vyšlápli z Gutů na Javorový. Nebyl to však obyčejný výšlap. Cestou jsme sbírali odpadky. Během pětikilometrového úseku jsme posbírali jeden pytel plastů a jeden dalšího odpadu. Je šílené, jak se někteří lidé dokáží na horách chovat. My k nim určitě nepatříme!


 
 
více informací

12.9.2021 - | S vozíčkáři na Lysou horu

Dobrá věc se podařila! Netradičně v neděli jsme se vydali na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd. Přihlásili jsme se totiž na akci S vožíčkáři na Lysou horu. Naším úkolem bylo na Lysou vyvézt pána, který nemá tolik štěstí jako my, a který by se třeba na tento krásný kopec nikdy nedostal. Bylo to veliká makačka, ono se to sice nezdá, ale vyvézt a svézt hedikepovaného člověka není žádná legrace. Vše jsme ovšem nakonec zvládli a užili si zasloužených odměn.

 
více informací

4.9.2021 - | Procházka na Kamenitý

První sobota v novém školním roce se nesla ve znamení výšlapu na Kamenitý z Dolní Lomné. Tato naše oblíbená krátká procházka nám přišla k duhu a náramně jsme si ji užili.
 
více informací

25.8.2021 - | Lysá Hora

Poslední prázdninová středa patřila výšlapu na Lysou Horu. Všichni jsme se řádně zapotili, ale vše bravurně zvládli, a to v rekordním čase. Kloubouk dolů před chlapci. 


 
více informací

16.8.2021 - 20.8.2021 | Prázdninový pobyt Bílá - Bumbálka

Letošní třetí prázdninový pobyt proběhl na Bumbálce v Beskydech. Pět parádních dní se nesl v pohodovém duchu. Návštívili jsme skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, vyšlápli jsme si z Bumbálky do centra Bílé, vykoupali se v krásném krytém bazéně ve Valašském Meziříčí a v přehradě na Horní Běčvě, vyplazili jsme se na rozhlednu Čarták a na závěr klukům připravili opravdu strašidelnou stezku odvahy. 

Celý pobyt vyšel parádně, počasí nám přálo a všichni jsme se vrátili příjemně unavení a velmi spokojení.  
více informací

12.8.2021 - | Pohoda na Olešné

Olešná je naším dalším oblíbeným místem. Kluci se zde vždy parádně protáhnou a při hezkém počasí se krásně zchladí v místní přehradě. 


 
více informací

24.7.2021 - | Návštěva koupaliště v Českém Těšíně

Dnešní horký letní den jsme se rozhodli strávit u vody. Volba padla na koupaliště v Českém Těšíně. Našem oblíbeném. Kluci se zde vždy náramně vyřádí... Skluzavka a skokanské můstky jsou pro to ideální. 


 
více informací

6.7.2021 - | Letní pohoda

Dnešní druhý sváteční den jsme pojali sportovněji. Vyšlápli jsme si na Javorový a následně jsme se jeli zchladit na třinecké koupaliště. V úmorném vedru to bylo třeba. Další krásný prázdninový den. 

 
více informací

5.7.2021 - | Bobovka v Mostech + překvapení

V dnešní sváteční odpoledne jsme se vydali do Mostů u Jablunkova navštívit tamní zábavní centrum a bobovou dráhu. Veliké množství návštěvníků nás nemohlo od této adrenalinové kratochvíle odradit a chlapci si velmi trpělivě počkali na svůj bob, na kterém se následně vydali vstříc bezmála kilometrovému sjezdu. Prostě paráda. 

Bobovka však nebyla jediným úžasným počinem dnešního dne. Cestou zpět jsem se zastavili v Českém Těšíně v místní vyhlášené a legendární Pizzerii da Capo, kde nám kuchaři a krásná servírka připravili vynikající pizzy a opojné limonády. Mockrát tímto personálu děkujeme a vzkazujeme, že i my jim určitě nějaké překvapení připravíme.
  
 
více informací

26.6.2021 - | Vzhůru na Filipku

Dnes bylo ideální počasí k tradičnímu sobotnímu výšlapu na kopec. Tentokráte jsme si vybrali naši oblíbenou Filipku. Pohodová jednoduchá trasa z Hrádku do Návsí se nadmíru vyvedla. Začínáme být na kopcích závislí, co víc si přát. 

 
více informací

26.6.2021 - | Dopolední odskok na Prašivou

Zatímco jedna skupina na hory vyrazila autobusem a vlakem, my jsme do Vyšních Lhot jeli autem. Krátká dopolední vycházka na blízkou Prašivou přišla všem náraně vhod. Cestou jsme hráli nejrůznější hry, občerstvili jsme se ve studánce a dováděli jsme v potůčku. Na chatě jsme se vydatně občerstvili a spokojení a nabití energií jsme se zkutáleli zpět k autu. 

 
více informací

16.6.2021 - | Podvečerní výšlap na Pustevny

S blížícím se koncem letošního výjimečného školního roku, jsme začali čím dál víc vyrážet mimo náš domov. Jako bychom si chtěli vynahradit ty nekonečné měsíce, během kterých jsme nemohli nikam. Počasí stojí při nás a tak by byla velká škoda se nevydat do přírody. Dnes jsme si zvolili Pustevny. V tuto denní dobu již zde nebývají davy turistů, což s potvrdilo. Měli jsme se fantasticky.


 
více informací

12.6.2021 - | Výšlap na Gírovou

Sobota = hory! Dnes jsme se vydali na Gírovou. Mírně jsme zabloudili, ale to nám vůbec nevadí. Nádherných 23 kilometrů, zakončených koupačkou v řece Líska u Jablunkova. Překrásný den.
 
více informací

5.6.2021 - | Z Mostů do Lomné

Krátký výšlap na Skalku jsme začali v Mostech u Jablunkova. Na Skalku jsou to čtyři kilometry, na chatě jsme se vydatně osvěžili a pokračovali dále na Severku a následně sestoupili do Dolní Lomné. Zde jsme se osvěžili v řece a chlapci dostali odměnu v podobě nanuků. Soutěžili jsme totiž v poznávání stromů a okolních kopců. Výlet se nesl v pohodovém a přátelském duchu. Cestou jsme hráli různé slovní hry a také jednu hru „schovávací“. Zážitkem pro chlapce byla jistě i jízda vlakem a autobusem.

Žádný z chlapců cestou „neremcal“, nestěžoval si a neskučel, že ho bolí to, či ono. Všichni přesně dodržovali pokyny a byli disciplinovaní, i proto se nám výlet náramně povedl. Chlapci si proto zasloužili závěrečnou zmrzlinu. 
 
 
více informací

31.5.2021 - | Prověrky

Tradiční měření sil v klasických disciplínách proběhlo i letos a i letos byla k vidění spousta parádních výkonů.


 
více informací

29.5.2021 - | Archeopark Chotěbuz

Dnešní sobotu jsme vyrazili do minulosti. Navštívíli jsme Archeopark v Chotěbuzi. Nádherný výlet do času minulých se nadmíru vyvedl, nasáli jsme spoustu nových informací a zažili spoustu legrace. Perfektní výlet, užasný den.
 


 

 
více informací

26.5.2021 - | Pomoc občanům Těrlicka

 Farma Relax v Těrlicku byla cílem dnešních pracovních činností. Vše proběhlo přesně, jak mělo. Kluci tuto práci milují, majitelé mají raodst z pomoci a občané vidí, že chlapci nejsou jen nevychovanými výrostky, ze kterých je třeba mít podvědomý strach. 
více informací

22.5.2021 - | Slezskoostravský hrad

 Sobota na hradě. Parádní výlet na jednu z nejnavštěvovanějších památek našeho kraje. 

 
více informací

8.5.2021 - | Výlet na Trojmezí

 Dnešní sváteční den jsme se vydali do nejvýchodnějšího koutu naší země. Do Návsí jsme dorazili vlakem a následně autobusem do Bukovce. Následně již pěšky na Trojmezí, což je místo, kde se stýkají hranice tří států. Krasný výlet.


 
více informací

1.5.2021 - | Sváteční Javorový z Řeky

 Dnešní sobotní ráno nás přivítalo mlhou a celkově nevlídným počasím. Ovšem hory volají a nás pár kapek přece nemůže zastavit, obzvlášť v dnešní sváteční den. Tentokrát jsme na Javorový zvolili trasu z Řeky přes Gutské sedlo. Chlapci potěšili svou aktivitou, obzvlášť při sestupu, když iniciativně odklízeli popadané stromy a větve z turistické stezky. 
více informací

11.3.2021 - | Kolem přehrady aneb chůze po vodě

 Ač nám tato zvláštní doba nepřeje podnikat výlety do hor, nemusí nám to vadit. Dřív nebo později ta šílenost skončí a my se zase budeme moci vydat na kopce, louky, vrcholy a další nádherná místa v našem okolí. Do té doby si však vystačíme s naší přehradou. Přesně v takovýchto chvílích si uvědomujeme, jaké štěstí máme, že náš domov stojí doslova na břehu těrlické přehrady...


 
více informací

6.3.2021 - | Těrlické mokřady

V současné době nám není bohužel umožněno vyjet na hory do Beskyd, objevujeme tedy krásy blízkého okolí. Dnes jsme prošli těrlickými mokřady a pokračovali dál do Hradiště a přes Zelené mésto zpět k domovu.


 
více informací

26.2.2021 - | Hrádecký okruh

Poslední pracovní den jarních prázdnin jsme vyrazli do Bystřice nad Olší do místní části Paseky. Odtud jsme šli k chatěl Hrádek, kolem Aleje dobra na Filipku a přes Loučku zpět k parkovišti na Pasekách. Nadherný devítikilometrový okruh v překrásném jarním počasí, co více si přát...


 
více informací

26.2.2021 - | První letošní

Po návratu z kopců jsme se rozhodli si letos poprvé opéct párky. Výborný nápad, ale musíme uznat, že v létě se opékají líp... 
více informací

25.2.2021 - | Předjarní Slavíč

 Jaro v poslední době čím dál intenzivněji hlásí svůj příchod. Nejinak tomu bylo i dnes. Překrásné počasí a hřejivé paprsky sluníčka nám nádherný výšlap perfketně ulehčily. Místy velmi kluzká procházka se vyvedla do nejmenších detailů.


 
více informací

30.1.2021 - | Zimní Javorový

Sobota = výšlap na hory. Tradice a jistota. Dnešní volba padla na Javorový. Naposled jsme zde byli na podzim, takže zimní romantika musí být též. Jako vždy se nám vše vyvedlo, i přes mrazivý vítr na vrcholu.


 
více informací

2.1.2021 - | První letos

 Hned první sobotu v novém roce jsme vyrazili na kopce. Vyjeli jsme jen kousek za humna a vyšlápli jsme si z Komorní Lhotky na Prašivou a Kotař. Počasí nám přálo, na zledovatělých cestičkách se nikomu nic nestalo, takže dnešní den byl jaksepatří užasný. 


 
více informací

24.12.2020 - | Štědrý den

 Po roce opět strávili někteří z chlapců Štědrý den v domově. Přichystali jsme pro ně pohodový den, kdy nás navštívila děvčata z jezdeckého klubu. Kluci se mohli povozit na koních. My jsme naopak koníkům připravili skvělou svačinku. Odpoledne se neslo v líném a pomalém vánočním tempu, ovšem ne pro paní vychovatelku, která se hbitě otáčela kolem plotny. Po skvělé večeři již následovalo rozbalování dárků a koukání na pohádky.
 
více informací

6.12.2020 - | Opékání na Prašivé

Dnešní neděli jsme se vydali na pohodový výšlap na Prašivou. Tento blízký kopec je vždy ideálním místem na lehkou procházku. Dnes jsme si ke všemu i opekli párky na ohni, takže den neměl chybu.


 
více informací

29.11.2020 - | První sníh

 Dnes poprvé nasněžilo. Málo ale přece. Ihned jsme tuto čím dál tím méně častou situaci využili k postavení sněhuláka a dovádění v mokrém sněhu.
 
více informací

21.11.2020 - | Mrazivá krása na Ostrém

 Sobota a výlet do hor k sobě patří jako k velbloudovi hrby. Tu dnešní jsme vyrazili na Ostrý. Bylo nádherné počasí, mrazivo, slunečno a výhledy až na Fatry a Tatry. 


 
více informací

31.10.2020 - | Mlha na Čantoryji

 Ani dnes jsme nzaháleli a pracovali na kondici. Cílem dnešního výšlapu byla Velká Čantoryje ve Slezských Beskydech na česko-polské hranici. Opět se jednalo o rychlovýšlap, jinými slovy za hodinku jsme byli z Nýdku u chaty na Čantoryji. Kluci jsou vyšlap od výšlapu lepší a zdatnější. 
více informací

31.10.2020 - | Halloweenské tvoření

 Poslední říjnový den jsme si tradičně vytvořili pár ozdob a ozdobili jednoho chlapce...


 
více informací

30.10.2020 - | Rychlovka na Ondřejníku

 Páteční odpoledne jsme se rozhodli netrávit v domově, nýbrž v přírodě. Vyrazili jsme tedy na rychlovýšlap do Frýdlantu nad Ostravicí, ze kterého jsme doslova vyběhli na Ondřejník. Pár kapek nás nemohlo rozhodit a po necelých dvou hodinách jsme jeli zpět. Práce na zvyšování fyzické kondice nám jde pěkně od ruky a na klucích je vidět značný posun a zlepšení.  

 
více informací

25.10.2020 - | Nedělní vaření

 Jako každou neděli, tak i tuto jsme si vařili sami. Dnešním zpestřením bylo pečení štrůdlů.


 
více informací

24.10.2020 - | Upršený Javorový

 I když od rána pršelo, nám to nevadilo. Nejsme přeci z cukru. Ihned po snídani jsme vyrazili do třinecké Tyry a odtud po silnici na Javorový. Počasí nám vyloženě nepřálo, ale to nás nemohlo zastavit a po hodince svižné chůze jsme stanuli pod vysílačem u chaty na Javorovém. Vydatně jsme posvačili a vydali se zpět. Cestou zpět přestalo pršet a po návratu do domova již krásně svítilo sluníčko.

 
více informací

10.10.2020 - | Výšlap na Velký javorník

 Výšlap na Velký Javorník jsme začali v malebném Frenštátě pod Radhoštěm a poklidným tempem jsme přes místní část Horečky došli pod Velký Javorník. Závěrečný výšlap na tento kopec je vcelku výživný a proto prověřil fyzickou kondici chlapců. Zatímco u jedněch je na vysoké úrovni, u jiných je velmi chabá. Máme na čem pracovat. Cestu zpět jsme zvolili jinudy, ovšem došli jsme přesně zpět na stejné místo ve Frenštátě. Počasí nám přálo, takže celý výlet se opravdu vyvedl.


 

 
 
více informací

19.9.2020 - | Výplaz na Lysou

 Dnešní krásnou sobotu jsme vyrazili na nejvyšší horu našich milovaných Beskyd. Cesta na Lysou byla skvělá, i když to našim chlapcům tentokráte trvalo o něco déle. Vyrazili jsme z Krásné, jednou z nejhezčích cest na královnu Beskyd. Na vrcholu jsme si dali výbornou polévku a stejnou cestou jsme se vydali zpět k autu. 


 
více informací

12.9.2020 - | Výšlap na Slavíč

Soboty se v našem domově tradičně nesou ve znamení výšlapu na hory. Dnešním cílkem se stal Slavíč. Vyšlápli jsme z Morávky, do které jsme se taky vrátili. Počasí přálo, takže jsme svižně a vesele za hodinku došli k chatě. Cestou jsme potkávali spoustu houbařů a oceňovali jejich úlovky. Zpět jsme zvolili jinou trasu, což je vždycky ideální. Opět krásný výlet a žádoucí pobyt na čerstvém vzduchu, což je v této době navýsost důležité.


 
 
více informací

27.7.2020 - 31.7.2020 | Turistika v okolí Kolnovic

 Náš letošní druhý prázdninový pobyt se odehrál v Kolnovicích v podhůří Jeseníků. Turistika, cyklistika, koupání, sběr lesních plodů a ta správná prázdninová pohoda nás provázela celým slunečným týdnem na konci července.
 
více informací

6.7.2020 - 10.7.2020 | Vodácko poznávací pobyt Plumlov

Letošní první prázdninový pobyt jsme prožili v blízkosti plumlovské přehrady v kempu v Mostkovicích nedaleko Prostějova. Vše klaplo na výbornou od ubytování v hezkém kempu, přes koupání a jízdu na raftu po přehradě, až po návštěvu olomoucké ZOO a pohádkového zámku Bouzov.více informací

13.6.2020 - | Návštěva golfového resortu v Ropice

Dnes jsme se vydali na exkurzi do golfového resortu v Ropici u Třince. Poznali jsme krásy této velmi zajímavé hry, zblízka si prohlédli golfové hřiště i jeho zákoutí a dozvěděli se spoustu nových informací.  Jelikož bylo veliké horko, tak jsme se cestou zpátky osvěžili ve splavu řeky Stonávky.

více informací

16.5.2020 - | Výšlap na Ostrý

Dnes jsme se vydali na krátkou túru na horu Ostrý poblíž Třince. Počasí nám přálo, takže se nám výšlap nadmíru vyvedl. Cestou jsme hráli nejrůznější hry, nahoře vydatně posvačili a cesta zpět utekla jako voda.

více informací

21.5.2019 - | Etiketa pro každý den

Tanec přináší společně všechny radosti, které nám daruje sám život. Tancování posiluje ducha, držení těla, zvyšuje pocit sebevědomí a pomáhá proti stresu.

V tomto tanečním kurzu se naši chlapci naučili jak společenským tancům, tak společenskému chování.

více informací

< <     12/2021     > >
NePoÚtStČtSo
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31