Mezinárodní projekty


VÝZNAMNÝ  ÚSPĚCH  INSTITUCIONÁLNÍ  PÉČE  V  ČESKÉ  REPUPBLICE

13.3.2013, Praha
 
Nejmladší syn britské královny Alžběty II., princ Edward předal v Černínském paláci jednatřiceti studentům certifikáty Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Studenti reprezentovali celkem jedenáct středních škol, například British School, English International School Of Prague či The English College In Prague, Gymnázium J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích nebo Střední policejní školu v Holešově, ale také Dětský domov se školou v Těrlicku.

Zasloužené ocenění, v podobě zlatého certifikátu a odznaku, si Milan z Dětského domova se školou v Těrlicku převzal přímo z rukou britského prince Edwarda.
 
Při společném rozhovoru princ Edward uvedl, že vnímá to, že mezi mladými lidmi z různých středních škol, a rovněž z anglických, které v Praze jsou, je také mladík z dětského domova. Princ se rozloučil s přáním –předat poděkování všem pracovníkům Dětského domova se školou v Těrlicku, za to, že pomohli Milanovi na jeho cestě. 

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International Award) je program, ve kterém studenti získávají nové přátele, zkušenosti a dovednosti. Překonání sebe sama a splnění vlastních cílů, je tou největší možnou odměnou. 
 

Princ Edward mladým studentům pogratuloval. "Jsem hrdý na to, čeho jste dosáhli, na zážitky a zkušenosti, které jste získali... možná si to zatím ještě neuvědomujete, ale později v průběhu života, až se budete vypořádávat s dalšími příležitostmi, vám tato zkušenost dodá větší pocit jistoty," pronesl aristokrat ke studentům. 

Převzetím certifikátu ve zlaté úrovni, za odvedenou a několikaletou náročnou práci, byl dokončen integrační proces našeho chlapce prostřednictvím programu Cena vévody z Edinburghu. Převzetí ocenění, z rukou samotného prince Edvarda, se stalo příslibem a povzbuzením do další práce.

Program, The Duke Of Edinburgh's International Award – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, dostal další rozměr.

Pro další informace a pro vstup do fotogalerie klikněte zde

Gelnarová & Horák & Vodák, vedoucí Programu DofE Award
 

Zdroj:
http://www.dofe.cz
http://zpravy.idnes.cz/princ-edward-rozdal-studentum-ceny-duu-/domaci.aspx?c=A130314_1899833_vary-zpravy_ba
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/zlato-pro-ceske-studenty-princ-edward-predal-certifikaty-sve-nadace_264018.html 

 


MEZINÁRODNÍ  CENA  VÉVODY  Z  EDINBURGHU

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International Award, zkráceně DofE Award) je prestižní vzdělávací program, který umožňuje mladým lidem od 14 do 25 let rozvíjet své dovednosti a aktivně využívat volný čas.

Program založil v roce 1956 manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, vévoda z Edinburghu, společně s německým pedagogem a velkým propagátorem zážitkové pedagogiky Kurtem Hahnem a vedoucím první úspěšné expedice na vrchol Mount Everestu, lordem Huntem. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa. V České republice program běží od roku 1994, kdy ho do českého prostředí přinesla Lady Abrahams, golfová šampiónka z období prvorepublikového Československa.


DofE Award je především osobní výzvou, takže v programu nesoutěžíš s nikým jiným než sám se sebou. Na cestě programem budeš sice potkávat i jiné účastníky programu a kamarády, nikdo tě však s nimi nebude srovnávat. V plnění i hodnocení jednotlivých aktivit totiž vždy jde jen o tebe a o to, abys našel hranice svých možností – a s pomocí zkušených rádců je i překonal. Díky programu totiž dokážeš víc, než si teď myslíš.
Pro více informací klikni ZDE 
_______________________

Možná už teď děláš různé věci, ve kterých tě díky DofE Award bude moci někdo podpořit (školní kroužky, sport, dobrovolnická výpomoc, kempování). Nebo máš nějaká přání a představy o tom, co bys rád dělal, ale nemůžeš se odhodlat s tím začít. Nebo máš zajímavé plány, ale jakmile se něco nedaří, vzdáváš se jich.

S DofE Award půjde všechno snáz a bude to i větší zábava! Abys uplatnil svou všestrannost, program DofE Award se skládá ze čtyř základních sekcí: dovednost, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Pro splnění zlaté úrovně se navíc zúčastníš akce s pobytem. V rámci těchto sekcí se můžeš pustit do úplně nových aktivit, nebo se do programu přihlásit s aktivitami, které už nyní děláš.
Pro více informací klikni ZDE 
_______________________

Pro rodiče

DofE Award je léty prověřený a celosvětově uznávaný program, který mladým lidem umožňuje zvýšit jejich kompetence pomocí zážitkové pedagogiky. Založil ho v roce 1956 britský princ Philip, vévoda z Edinburghu.
Pro více informací klini ZDE
 
Gelnarová & Horák & Vodák, vedoucí Programu DofE Award


Informace převzata ze stránek Cena vévody z Edinburghu       www.dofe.cz
 


« Předchozí 1 2 Další »


V rámci programu, naplňovali své osobní cíle ve čtyřech oblastech. V oblasti sportu se věnovali lanovým aktivitám, stolnímu tenisu, atletice a kopané. V oblasti rozvoje talentu se věnovali hře na elektronické klávesy, bubny, kytaru, modelářství, kreslení a dramatické tvorbě. Na dobrodružnou expedici, v červnu 2021, se chlapci vydali na Lysou horu a bez přístřešku zde strávili noc. Při službě – dobrovolnictví, která má v našem zařízení již mnohaletou tradici, chlapci pomáhali zdravotně oslabeným a handicapovaný občanům a pomáhali dětem s poruchou autistického spektra ve sdružení ADAM.
více informací

< <     9/2022     > >
NePoÚtStČtSo
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30