Sport

Zapojením dětí do sportu je významným integračním prvkem.  Jsme přesvědčeni, že přímý kontakt dětí s  dětmi mimo naše zařízení na sportovním kolbišti posílí jejich sebevědomí, vytváří jim rovné podmínky, pomáhá jim v komunikaci s okolím a navazování kamarádských vztahů, naučí je toleranci, úctě a respektu, naučí je systematické práci, děti si uvědomí, že nic není zadarmo a usnadní jim orientaci v běžném denním životě.

Dnešní mládež žije nesmírně pasivně, zoufale jim schází pohyb. Aktivní sport je jen velmi málo přitahuje, téměř vše hrají na počítači a těch lákadel, která je odvádějí od aktivního způsobu života, od sportování, je hrozně moc.

Co ale dělat s dětmi, které tradiční sportovní disciplíny nebaví? S tímto fenoménem doby se v naší instituci dokonale vypořádal učitel tělocviku a trenér v jedné osobě. Postupně přenesl na žáky filosofii, že ve sportu nejde pouze a jen o sportovní výsledky, ale je v něm možno nalézt i zábavu, či navázat nejedno přátelství a přivedl žáky ke královně sportů, atletice.

Je to krásný, ale náročný sport a je sportem individuálním, v němž je výkonnost závodníka a správná technika rozhodující. Tréninky jsou zaměřeny na rozvoj obratnosti, síly, vytrvalosti a rychlosti, v souladu s výukou základních atletických disciplín. 

Pravidelná příprava a systematické vedení trenérem přináší své ovoce. Naši sportovci se pravidelně účastní sportovních soutěží havířovských škol, oblastních a krajských přeborů, probojovali se na mistrovství republiky. Ve skoku do výšky, ve skoku o tyči a ve víceboji obsazují na atletických mítincích přední místa a domů vozí cenné kovy.  Královna sportů, atletika, má v našem Dětském domově se školou dlouholetou tradici a je mezi našimi žáky velmi oblíbená. Bez nadsázky lze říci, že se již jedná o výkonnostní sport, který v našich podmínkách významným způsobem podporuje integraci dětí.


« Předchozí 1 2 Další »

19.6.2018 Volejbal

 
 více informací

3.10.2016 Školní rok 2015/2016 - souhrn

 
DD Cup - Turnaj v kopané
Turnaj se uskutečnil na ostravských Bazalech a zúčastnilo se jej devět mužstev (květen 2016.)


44. letní olympiáda ve Zbraslavicích u Kutné Hory
Tradičně perfektně zorganizované akce se opět zúčastnili i naši chlapci a umístli se na celkovém krásném dvanáctém místě.


 
Turnaj v malé kopané
Stalo se dobrou tradicí, že se žáci Havířovských základních škol setkávají v Těrlicku, aby poměřili své síly při sportovním klání v malé kopané (červen 2016).


Turistika

Ozdravný turistický pobyt v Beskydech - Ostravice
Týden plný zábavy i turistiky. Výšlap na Lysou Horu a horu Smrk, relaxace v aquaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm, opékání párků u přehrady Olešná (srpen 2016).


Pohoří Beskyd, turistika v projektu Dofe
Výstupy na Lysou Horu, Ondřejník, Slavíč, Prašivou, Javorový, Ostrý, Velkou Čantoryji.. Turistika v Komorní Lhotce.


Sportování a hry pro radost
Integrační akce se ZŠ Gorkého Havířov v Těrlicku
Sedmým rokem úspěšně rozvíjíme spolupráci se žáky ZŠ Gorkého. Chlapci z domova se aktivně zapojili do soutěží, sportu, společenských her, večerů u táboráku.


Sportovní kroužek s dětmi ze sdružení Adam
Celoroční spolupráce s občanským sdružením Adam. Chlapci z domova, pomáhají při nácviku sociálních dovedností u dětí s autismem (sportovní kroužek, ZŠ Jarošova)
Každý z chlapců pomáhá jednomu dítěti v překonávání překážek. Učí je různým sportovním dovednostem a kamarádskému chování.


„Cvičení s Evou“
Hodina tělocviku (1x v měsíci) je určena pro žáky ze ZŠ Jarošova v Havířově a DD Čtyřlístek. Cvičení v areálu školy, využití dětského hřiště. Chlapci opět prokázali ochotu pomáhat a podílet se na činnostech, které jim dávají smysl a přinášejí nezapomenutelný zážitek.


Zimní ozdravný pobyt s výukou lyžování
Stejně tak jako vloni, i letos jsme se vydali do Jeseníků, do střediska Brans, abychom zde, v přírodě, strávili šest báječných dní (prosinec 2015).


Soutěž „Vánoční lavička“
9. ročník tradiční vánoční soutěže ve zvedání činky – bench press, měl netradiční diváckou kulisu. Na toto sportovní poměřování sil, byli pozváni rodiče našich chlapců, což se setkalo s jejich velkým zájmem.


Turnaj o pohár starosty obce Těrlicko
Turnaje ve stolním tenise „O pohár starosty obce Těrlicko“se zúčastnilo 5 chlapců z našeho domova. Poměřili své sportovní výkony s účastníky turnaje ve věku od deseti do šedesáti let z Těrlicka a blízkého okolí.


 
„Sportovní hry tělesně postižených“ v Hrabyni
V srpnu 2016 se uskutečnil již 15. ročník „Sportovních her tělesně postižených“ v Hrabyni.
Do Ústavu sociální péče přijelo celkem 147 sportovců z celé ČR s doprovodem.
Disciplíny: hod oštěpem, lukostřelba, jízda mechanických vozíků, hod granátem, minigolf a další. Chlapci z DDŠ v Těrlicku pomáhali s přípravou a organizací jednotlivých soutěžních disciplín (srpen 2016).

více informací

16.6.2016 Malá kopaná

11. ročník turnaje malá kopaná žáků Havířovských škol.
Stalo se dobrou tradicí, že se žáci Havířovských základních škol setkávají v Těrlicku, aby poměřili své síly při malé kopané.
 
O letošní turnaj, ostatně jako vždy předtím, byl velký zájem a přijeli všichni favorité.
Pro chlapce byly připraveny hodnotné dary, na které dosáhli, po dobře odehraných zápasech, i naši chlapci. Vyhodnocen byl také s největším počtem gólů a také brankář.

3. místo
 

Letos jsme byli na fantastickém druhém místě. Blahopřejeme.
 

1.místo - ZŠ Gen. Svobody
  
Utkání proběhla v duchu fair play, za což patří všem účastníkům poděkování.
av


více informací

22.12.2015 Vánoční lavička

9. ročník tradiční vánoční soutěže ve zvedání činky – bench press, měl netradiční diváckou kulisu. Na toto sportovní poměřování sil, byli pozváni rodiče našich chlapců, což se setkalo s jejich velkým zájmem.
Za bouřlivých ovací, jsme vyhlásili vítěze jednotlivých váhových a věkových kategorií, a také vítěze 9. ročníku Vánoční lavičky. Tím se stal Jan T.

Na sportovních výsledcích bylo povzbuzování rodinných příslušníků znát, a i když k překonání loňského výkonu nedošlo, chlapci i tak podali famózní výsledky. Všem soutěžícím blahopřejeme.
 

 
Stankuš & Vodák
Pro více informací klikni ZDE  a poté vyber příspěvek 22.12.2015 Vánoční lavička

více informací

18.12.2015 Velký slalom o malou čokoládu

Po první tréninkové jízdě mezi tyčemi nám bylo jasné, že to bude urputný boj.. a bylo jasné, že nejen s časem. A tak jsme ještě chvilku pilovali techniku správného oblouku.

 
Každý chtěl být slalomovým králem a na snaze to bylo znát – někteří do cíle dopadli, někteří se dokulili, někteří cíl minuli, ale konec konců, přeci jen, šlo o tu pomyslnou lajnu a tak, s malou penalizací, jsme uznali i tento výsledek.
 
 
 
Vá & Vo
 
Pro více informací klikni ZDE a poté vyber příspěvek 18.12.2015 Zimní ozdravný pobyt s výukou lyžování.

více informací

13.6.2015 Turnaj ve stolním tenise

Dne 13.6. 2015 proběhl v našem zařízení 12. ročník stolního tenisu ve dvouhře žáků, pod patronací Ing. Heczka a Ing. Erbana.
Článek pro vás připravujeme.
  
 
 

 
av

více informací

9.6.2015 Atletika - 3. kolo družstev staršího žactva, Moravskoslezský kraj Ostrava

Naše chlapecká družstva patří dlouhodobě k úspěšným týmům žákovských výběrů a daří se nám pravidelně vozit významné sportovní výsledky z atletických akcí.
Článek pro vás připravujeme.
         
 
av

více informací

5.6.2015 Olympiáda dětských domovů se školou

Sportovní olympiády mají dlouholetou úspěšnou tradici a jsou příležitostí k setkání dětí a pedagogů. Pozvánku na 43. letní olympiádu chlapců, kterou pořádali naši kolegové z Moravského Krumlova, jsme rádi přijali.
Článek pro vás připravujeme.
                 
  

av

více informací

3.4.2015 Velikonoční lavička - výsledková listina

Osmý ročník tradiční valentýnské soutěže ve zvedání činky - bench press provázela nebývale velká nemocnost a tak jsme se rozhodli, že sportovní poměřování sil ve vzpírání činky uspořádáme na velikonoce.
Výkony soutěžících byly úchvatné, a bez nadsázky lze říci, že v mnoha případech překonávali sami sebe.

Celá soutěž proběhla v duchu fair play a všichni soutěžící borci přijali výzvu k dalšímu sportovnímu zápolení.

Pro více informací klikni ZDE 

 
autor:av

více informací

10.3.2015 Městské kolo ve skoku vysokém

Zase platí, že naši kluci si umí nejlépe vyskakovat – v městské soutěži ve skoku vysokém jsme patřili mezi nejlepší
Patrik skočil 165cm čímž si zlepšil osobní rekord o 10cm a umístil se na 3. místě. Robin si „ osobák pouze vyrovnal skočil 155cm a umístil se na 5. místě. Oba pak postoupili do okresního kola této soutěže, která se koná příští úterý.
více informací

9.2.2015 Sedmiboj je více než jedna disciplína

Patrik podruhé na mistrovství ČR. Tentokrát v halovém sedmiboji. Patrik, jakožto tyčkař specialista, se nominoval nejslabším výkonem,  proto bylo jeho cílem vylepšování osobních rekordů.
Patrik podruhé na mistrovství ČR. Tentokrát v halovém sedmiboji. Patrik, jakožto tyčkař specialista, se nominoval nejslabším výkonem, proto bylo jeho cílem vylepšování osobních rekordů a posun alespoň o pár příček.

Galerii naleznete zde: 
atletikahavirov.rajce.idnes.cz/MCR_viceboje_-_Praha_-_15_02_06


Celkové výsledky naleznete zde: 
online.atletika.cz/vysledky.aspx

Podrobnosti najdete zde:
http://atletikahavirov.webnode.cz/news/mcr-v-halovych-vicebojich3/


více informací

10.1.2015 Krajský halový přebor Opava 2015

Krajský halový přebor Opava 2015
Po pečlivé přípravě odjelo šest chlapců z Dětského domova v Těrlicku na krajský přebor ve skoku o tyči a ve skoku vysokém do Opavy. Maskot naší výpravy Martin, celou cestou vytvářel veselou náladu a chlapce povzbuzoval k nadlidským výkonům.
Umístění našich chlapců:
Skok vysoký: 1.místo Robin Ďurík, 2.místo Patrik Borgul
Skok o tyči: 1.místo Patrik Borgul (311 cm), 3.místo Robin Ďurík (278 cm)
V kategorii dorostu obsadil 1.místo Jaroslav Vojtík (249cm), 2.místo Tomáš Bříz (188cm)
Atmosféra přeborů byla jedinečná, sportovní a přátelská.
více informací

18.6.2014 Cvičení s Evou

Dne 18. června 2014 proběhlo závěrečné „Cvičení s Evou“ na Základní škole Jarošova v Havířově – Šumbarku.

Tentokrát byl na programu mini fotbalový turnaj. Všechna mužstva byla složená z chlapců dětského domova a žáků základní školy. Nehrálo se o žádné ceny. Jen „tak“ pro radost všech.

Žáci ze základní školy Jarošova se již těší na září, kdy opětovně budou chlapci pod vedením paní vychovatelky Holčákové připravovat „Cvičení s Evou“.
 


více informací

16.5.2014 Tradiční florbalový turnaj dětských domovů

V útoku jsme nebyli nebezpeční, nekombinovali jsme a individuálně jsme se neprosazovali. Našemu týmu chybělo sehrání.


Zápasy začaly s dvacetiminutovým zpožděním, ale na kvalitě turnaje se to nepodepsalo. Soupeři naši sportovní skupiny přijeli v silných sestavách, zejména tým z Havířova, který naši skupinu vyhrál. Naproti tomu tým z Budišova, se kterým jsme sehráli vítězný zápas, přijel bez svých opor.

Do všech našich zápasů jsme nastoupili obětavě, ale herní projev soupeřů pootevřel vrátka vkrádajícím se chmurným myšlenkám na horší turnajové umístění. Tyto se bohužel naplnily a náš tým po minulých úspěších vypil kalich hořkosti až do dna.

Turnaj ozvláštnily dívčí týmy. Jejich zápasy byly jak emotivně nabité tak divácky velmi sledované.

Na tomto turnaji jsme nebyli nejlepším týmem. Avšak, umístění v turnaji je jedna věc, a přístup k reprezentaci školy druhá. Na našem týmu oceňuji snahu, bojovnost a kolektivní soudržnost ve chvílích, kdy se příliš nedaří.

Vyhrávat se stále nedá a porážky přijdou i v budoucnu, s tím se musí počítat. Takže, bylo to povedené páteční dopoledne – zasportovali jsme si, potkali zde spoustu kamarádů a společně strávili příjemné chvíle. 
autor:av

více informací

23.4.2014 Turnaj v Boccia

Turnaj v Boccia

Na IV. ročníku turnaje v Boccia, ve Sportovní hale v Havířově, se utkaly týmy hráčů z okolních měst. Velkým favoritem byl tým hráčů Fenix, který přijel z Polska. Mezi účastníky zavítal rovněž primátor města Havířova Ing. Zděněk Osmanczyk, který při zahájení popřál všem hráčům mnoho štěstí při hře. Náš tým se umístil, ve velké konkurenci, na krásném 8. místě. Načerpali jsme nové zkušenosti, které zúročíme v dalších turnajích.

více informací

7.3.2014 Turnaj ZŠ ve volejbale

Když jsme se na ZŠ Gen. Svobody prezentovali do turnaje, ani jsme nemohli uvěřit, že ti čahouni jsou žáci osmých a devátých tříd.
Na pátek, 7.3.2014 jsme se těšili. Byli jsme pozváni na turnaj havířovských základních škol starších žáků ve volejbale.
 
Turnaje se zúčastnilo dvanáct základní škola a bylo k vidění několik krásných profesionálních výkonů.
 
Zájem o sport, talent žáků a jejich přirozená soutěživost, divácká kulisa a bezchybné výkony rozhodčích, to vše vykouzlilo neopakovatelnou atmosféru, kterou jsme si velmi užili.

I když jsme nepatřili k favoritům a nebyli na stupních vítězů, všichni zúčastnění si zaslouží poděkování za dobrou reprezentaci naší školy.
autor:av

více informací

14.2.2014 Valentýnská lavička

Bench press – 7. ročník sportovního poměřování ve vzpírání činky

Tato sportovní disciplína má v naší škole již letitou tradici.
Soutěž začala od nejnižších váhových kategorií
a postupným přidáváním hmotnosti na činku.

Chlapci po sobě přicházeli k čince,
kterou v leže (bench press), za asistence organizátora vzpírali.  

Na cestě za dobrými výsledky je hnala vynikající atmosféra v tělocvičně.

Chlapci se navzájem zdravě hecovali, povzbuzovali
a při úspěšném pokusu si blahopřáli.

Toto se opakovalo tak dlouho, dokud byli schopni činku zvednout.

Během soutěžení se hmotnost činky vyšplhala až na 90 kg.
K této hmotnosti byl pozván Jan, finalista soutěže.
Leč, v tomto ročníku byla tato hmotnost činky nad jeho síly, i když se velmi snažil. Rekord školy – 92 kg, který podal Mário, nebyl překonán. I tak, výkon Jana – 88 kg byl úchvatný, a stejně tak výkony všech soutěžících. Bez nadsázky lze říci, že v mnoha případech překonávali sami sebe. 
 
Za bouřlivých ovací, jsme vyhlásili vítěze jednotlivých váhových a věkových kategorií, a také vítěze 7.ročníku Valentýnské lavičky. Tím se stal Jan.
 autor: av

více informací

29.1.2014 Školní liga stolního tenisu.

Ve středu 29.1.2014 proběhlo druhé kolo školního turnaje ve stolním tenisu.
Chlapci ve spolupráci s panem učitelem Žídkem a hlavním rozhodčím v jedné osobě připravili sportovní tabulky a dali jsme se do hry. 
 
 
U stolů svedli urputné, ale fair play sportovní souboje.
 
  

Vítězové se těšili zasloužené slávě a těm co se vedlo méně, přijali výzvu k dalšímu sportovnímu zápolení.
 
Autor: av

více informací

15.12.2013 Turnaj o pohár starosty obce Těrlicko

Turnaj o pohár starosty obce TěrlickoTurnaje se zúčastnilo 5 chlapců z našeho domova. I když se nám v letošním roce nepodařilo postoupit do finálových bojů, byla naše snaha oceněna ze strany pořadatelů. Každý chlapec, který se zúčastnil turnaje „O pohár starosty“ dostal sadu kvalitních ping-pongových míčků. Těšíme se na příští turnaj, který se bude konat v květnu. Snad nám bude štěstí více přát.více informací

5.12.2013 Vánoční lavička

Již sedmý ročník prověřil chlapce ve sportovní disciplíně bench press.
Tradiční soutěže ve vzpírání činky se účastnili chlapci z celého domova.


Chlapci soutěžili ve váhových kategoriích a všichni podali heroické výkony.

 

 


Celá soutěž proběhla v duchu fair play a vítězem tohoto ročníku se stal Alex.

 
autor: av

více informací

< <     10/2019     > >
NePoÚtStČtSo
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31